ZDROWI.EU

Zdrowie i uroda, polski portal – medycyna, health&beauty, SPA, wellness

Dobre filmy na wakacje

Wakacje to czas, kiedy możemy obejrzeć wybrane filmy – czy to w kinie, czy w domowym zaciszu. Warto jednak podkreślić, że w czasie wakacji sięgamy także po starsze, nierzadko uznane już za kultowe produkcje. Znalezienie odpowiedniej recenzji wybranego filmu – szczególnie jeśli mówimy o starszych produkcjach – nie stanowi najmniejszego problemu. Warto jest jednak zwrócić uwagę, przez kogo wybrana recenzja została napisana oraz kiedy była ona opublikowana. Po jakie filmy warto sięgnąć w czasie wakacji? Sprawdźmy!

Grease – idealny musical dla każdego

Lato to czas beztroski, najczęściej kojarzy nam się ono z okresem wakacyjnym oraz wypoczynku. Nie ma zatem lepszego filmu na wakacje, niż kultowy już musical Grease z Johnem Travoltą oraz – nieżyjącą już – Olivią Newton – John. Grease pełne jest radosnych piosenek, które wpadają w ucho, a poza tym, osadzony jest on w fantastycznym klimacie lat 70-tych. Sama historia jest może i bardzo prosta, ale jej przedstawienie sprawia, że nie będziemy w stanie oderwać się od ekranu. 

Love Story – idealny film do obejrzenia we dwoje

Innym klasykiem filmowym, po który warto sięgnąć w czasie wakacji, jest Love Story. To melodramat, w którym poznajemy historię dwojga ludzi pochodzących ze skrajnie różnych środowisk. Wybucha między nimi płomienne uczucie a oni cieszą się tym, że mogą być razem. Szczęście nie trwa jednak wiecznie, bowiem mamy tutaj także tragiczny wątek choroby głównej bohaterki. Love story koniecznie trzeba obejrzeć – to idealny film na długi, romantyczny wieczór we dwoje. 

Moje córki krowy – polski komediodramat dla każdego

W zestawieniu idealnych filmów na wakacje, nie mogło zabraknąć rodzimych produkcji, a taką z całą pewnością jest film Moje córki krowy z Agatą Kuleszą, Gabrielą Muskałą oraz Marianem Dziędzielem w rolach głównych. Film opowiada historię rodziny, ze szczególnym akcentem na relacje dwóch sióstr. W obliczu poważnego, rodzinnego problemu dwie siostry, które na co dzień nie utrzymują ze sobą kontaktu, muszą nauczyć się ze sobą współpracować. Jest to wyzwanie dla nich obu, które powoduje nie tylko dramatyczne sytuacje ale też i takie, które sprawią, że nie będziemy mogli przestać się śmiać – jak to w rodzinie. Film powstał na podstawie książki, a wyreżyserowany został przez Kingę Dębską.

Przeczytaj także: