ZDROWI.EU

Zdrowie i uroda, polski portal – medycyna, health&beauty, SPA, wellness

okulista Warszawa

Zdrowa dieta a zdrowy wzrok – co warto o tym wiedzieć?

Nie każdy jest świadomy tego, jak duży wpływ na prawidłowe działanie naszego wzroku na odpowiednio zbilansowana dieta. Warto zatem zaznaczyć, że nie można lekceważyć prawidłowego odżywiania się, jeśli realnie chcemy zadbać o nasze zdrowie, co tylko potwierdza okulista Warszawa. Co zatem powinniśmy jeść, aby w odpowiedni sposób przyczynić się do poprawy stanu naszego wzroku? Na jakie składniki odżywcze w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę? W naszym poniższym artykule znajdziecie odpowiedzi nie tylko na te, ale i na wiele innych pytań związanych z tym zagadnieniem. 

Beta karoten i jego wpływ na prawidłowe funkcjonowanie oczu

Nawet dzieci w wieku szkolnym wiedzą, że jednym z najważniejszych składników odżywczych, który wpływa na prawidłowe działanie narządu wzroku, jest beta karoten. Zawarty jest on przede wszystkim w marchwi, ale też bardzo duże jego ilości znajdziemy w dyni czy batatach a nawet owocach kaki. Co do zasady, warzywa i owoce, które charakteryzują się pomarańczowym kolorem, są zdecydowanie największym źródłem beta karotenu. Nie oznacza to jednak, że mamy jeść tylko i wyłącznie tego typu produkty. Żelazo, magnez jak również witaminy z grupy C, A, i D, także pełnią znaczącą rolę, jeśli chodzi o prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku. 

Regularne posiłki – one także mają znaczenie

Samo spożywanie zdrowej żywności nie jest jedynym aspektem, o który trzeba zadbać, jeśli realnie chcemy poprawić kondycję naszego wzroku. Istotne będą także regularne posiłki. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest jedzenie mniejszych, odpowiednio zbilansowanych porcji, niż po prostu przejadanie się. Nie tylko nasze oczy nam za takie działanie podziękują, ale i cały nasz organizm. 

Poza wymienionymi wyżej czynnikami, które przyczyniają się do poprawy kondycji naszego wzroku, nie możemy też zapominać o tym, że wizyty kontrolne u okulisty także powinny być naszym nawykiem. Przynajmniej raz w roku powinniśmy kompleksowo przebadać wzrok. Dzięki temu, jesteśmy w stanie uniknąć rozwoju wielu, bardzo niebezpiecznych chorób.

Przeczytaj także: