ZDROWI.EU

Zdrowie i uroda, polski portal – medycyna, health&beauty, SPA, wellness

Siłownie zewnętrzne

Siłownie zewnętrzne dla niepełnosprawnych? Jak najbardziej!

Dlaczego warto korzystać z siłowni zewnętrznych? Co tak naprawdę jest ich największą zaletą? To pytania, które bardzo często zadają mieszkańcy miast i miasteczek, w których takie miejsca się pojawiają. Prawdą jest, że zalet związanych z korzystaniem z siłowni zewnętrznych jest bardzo dużo. Nie tylko pozwalają nam one zadbać o odpowiednią kondycję fizyczną, ale też – co poparte jest najróżniejszymi badaniami naukowymi – pozwalają skutecznie zniwelować stres związany z naszym codziennym życiem. Z kolei stres – jak powszechnie wiadomo – może przyczyniać się do powstawania najróżniejszych chorób, w tym także i tych związanych z prawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Regularne korzystanie z miejsc, którymi są bezpłatne urządzenia od producent siłowni zewnętrznych fitpark.pl, pozwala na skuteczne zniwelowanie tego problemu. Jakie jednak jeszcze zalety wynikają z regularnych ćwiczeń? Czy każdy może korzystać z siłowni zewnętrznych?

Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu o każdej porze roku

Niekwestionowaną zaletą, jeśli chodzi o siłownie zewnętrzne jest to, że możemy z nich korzystać przez 7 dni w tygodniu o każdej porze dnia. Co więcej, bardzo często urządzenia od Fitpark.pl producent Street Workout znajdują się w lokalizacjach, które są dobrze oświetlone. Co za tym idzie, nie ma najmniejszego problemu z tym, aby korzystać z nich nawet po skończonej pracy jesienią czy zimą, kiedy na dworze robi się szybciej ciemniej. To pozwala na dopasowanie częstotliwości ćwiczeń do naszego codziennego trybu życia. Warto jest jednak mieć na uwadze to, że najistotniejsza w tym wszystkim nie jest sama w sobie intensywność ćwiczeń czy czas ich trwania, ale to, aby wykonywać je regularnie. Wystarczy zaledwie kilkanaście minut dziennie, aby realnie poprawić naszą kondycję.

Siłownie zewnętrzne są całkowicie bezpłatne dla każdego – to kolejna ich zaleta. Otwarte są przez cały rok, a korzystanie z nich nawet zimą jest możliwe dzięki temu, że urządzenia do ćwiczeń są w odpowiedni sposób zabezpieczane zarówno przed mrozem, jak również i wilgocią. Pozwala to na zapewnienie bezpieczeństwa ich użytkowania przez cały, okrągły rok.

Kto odpowiada za to, że w danym mieście znajdują się siłownie zewnętrzne?

Ostatnią, choć wcale nie najmniej istotną kwestią, jeśli chodzi o siłownie zewnętrzne jest to, kto tak naprawdę odpowiada za to, że znajdują się one w danym mieście. Zakup takich urządzeń i stworzenie miejsc, w których mogą zostać one zainstalowane, leży po stronie władz miasta. To prezydenci, wójtowie czy burmistrzowie są za to odpowiedzialni i to do nich należy się zgłosić z pomysłem, aby w danym miejscu taka siłownia powstała. Bardzo często miejsca takie jak otwarte siłownie zewnętrzne są finansowane nie tylko ze środków miasta czy gminy, ale niezwykle często są konkretne dofinansowania – czy to rządowe, czy unijne – z których można skorzystać. Siłownie zewnętrzne są także tworzone w ramach projektów z budżetu obywatelskiego – tutaj jednak najważniejsza jest rola mieszkańców, aby zagłosowali na stworzenie takiego miejsca. Z pewnością będzie to dobra inwestycja, która realnie przysłuży się społeczności danego osiedla, miasteczka czy miasta. 

Przeczytaj także: