ZDROWI.EU

Zdrowie i uroda, polski portal – medycyna, health&beauty, SPA, wellness

otwieranie aut Poznań

Jak otwierać awaryjnie auta?

Jesień i zima to czas, kiedy najczęściej mamy do czynienia z różnego rodzaju awariami samochodów. Jedną z nich, są awarie zamków centralnych. Nie zawsze jednak przyczyną zatrzaśnięcia się naszego samochodu jest awaria zamka centralnego. Niezwykle często może być ona spowodowana zbyt niską temperaturą. Zamek wówczas przemarza i w tej sytuacji, konieczne będzie skorzystanie z pomocy, którą jest otwieranie aut Poznań. W tym zakresie taka firma ma bardzo szeroki zakres usług, i dysponuje najlepszymi profesjonalistami. Jak jednak poradzić sobie z zatrzaśniętym samochodem? Co robić w sytuacji, kiedy nie jesteśmy w stanie od razu wezwać pomocy ślusarskiej? Sprawdźmy.

Metoda otwierania samochodu zapasowym kluczykiem

Podstawą, jeśli chodzi o awaryjne otwieranie samochodów, jest poznanie przyczyny zablokowania się auta. O ile nie jest ona spowodowana awarią zamka centralnego, w pierwszej kolejności powinniśmy spróbować użyć zapasowego kluczyka. Może się bowiem okazać, że bateria w naszym kluczyku po prostu się rozładowała. Właśnie dlatego należy spróbować otworzyć samochód drugim, sprawnym kluczykiem. Jeśli jednak to nie pomoże, możemy spróbować metody „na wieszak”. Należy jednak podkreślić, że ta metoda nie do końca jest skuteczna, a przede wszystkim może spowodować poważne uszkodzenia naszego samochodu. Właśnie dlatego, dobrze jest mieć przy sobie zawsze numer do ślusarza.

Profesjonalna pomoc w otwieraniu zatrzaśniętego samochodu

Samodzielne próby otworzenia w zatrzaśniętego samochodu, mogą skończyć się znacznie gorzej, przede wszystkim dla naszego portfela. Jeśli nieumiejętnie będziemy próbować otworzyć zatrzaśnięty samochód, możemy go nawet uszkodzić. Koszt naprawy zamka centralnego z pewnością będzie znacznie wyższy, niż usługa profesjonalnego otwierania samochodu przez ślusarza. Dlatego też, każdy kierowca powinien mieć przy sobie numer do zaufanej firmy ślusarskiej, którą będzie mógł wezwać w takiej sytuacji. Dzięki temu, unikniemy ponoszenia dodatkowych kosztów związanych chociażby z lakierowaniem czy naprawą zepsutego zamka.

Przeczytaj także: