ZDROWI.EU

Zdrowie i uroda, polski portal – medycyna, health&beauty, SPA, wellness

stres w ciąży - ćwiczenia

Jak pokonać stres podczas ciąży? Praktyczne porady

Ciąża to dla Kobiety bardzo dobre doświadczenie, a dla zdrowego dziecka bardzo ważne jest, aby nie obciążała się żadnym stresem. W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest pytanie Jak pokonać stres podczas ciąży , dlatego czytam wiele gazet i rozmawiam z kobietami w ciąży i analizuję kilka wskazówek, dzięki którym możemy pokonać stres ciążowy.

Istnieje wiele powodów stresu, takich jak niewłaściwy odpoczynek, sprawy ekonomiczne (czasami), które kobiety na ogół brały. Z mojego punktu widzenia kobieta powinna dawać pierwszeństwo dziecku i własnemu zdrowiu. Jak analizuję, istnieje wiele pozytywnych punktów na zmniejszenie stresu podczas ciąży.

Pierwszym z nich jest zarządzanie czasem, aby mogła odpocząć. Jeśli odpocznie wtedy porządnie, będzie to dobre dla obojga (dla dziecka i dla mamy). Jeśli kobiety mają już dziecko, to bardzo trudno jest mieć trochę czasu na odpoczynek, więc jej mąż i teściowie powinni opiekować się poprzednim dzieckiem, gdy ona odpoczywa.

Joga w ciąży

Joga jest najlepsza dla kobiety w ciąży dla relaksu, a także pomaga w obu stanach (poród jak i w ciąży). Zdrowa i pożywna dieta jest również bardzo ważna dla kobiet w ciąży. Zdrowa dieta może pomóc zwalczyć stres. Niektóre kobiety w ciąży czują się samotnei martwiła się, czy jej dziecko urodzi się zdrowe i bezpieczne, czy nie, rozstępami, okresem porodu i czy będzie miała normalny poród lub cesarskie cięcie. Musi więc porozmawiać o tych problemach z mężem lub matką lub skonsultować się ze swoim ginekologiem.

W ciągu pierwszych kilku tygodni większość kobiet rozwija silną awersję do jedzenia. Jednak głodowanie jest niewskazane; musisz mieć pełny żołądek. Nie podjadaj fast foodów, nawet jeśli głód jest bardzo silny. Zamiast tego osiedl się na zboża, rośliny strączkowe i błonnik. Zdecydowanie zaleca się również dietę bogatą w witaminy. Jeśli to możliwe, skontaktuj się z dietetykiem.

Spokojny sen w ciąży

Głównym problemem, z którym borykają się kobiety w ciąży, jest sen. Zwłaszcza spanie w nocy jest problematyczne dla większości kobiet, ponieważ często biegają do łazienki. Jest to również sposób, w jaki natura przygotowuje Cię na Twoje dziecko, które sprawi, że będziesz kilka razy wstawać. Spróbuj zdrzemnąć się po południu, jeśli możesz. W miarę postępów w ciąży najlepiej byłoby spać przodem do lewej strony. Ta pozycja jest również zalecana przez lekarzy jako dobra dla dziecka.

stres w ciąży - ćwiczenia

Większość kobiet przestaje ćwiczyć w ciąży. Może to spowodować ogromny przyrost masy ciała, którego pozbycie się po porodzie może być trudne. Porozmawiaj z lekarzem o rodzaju ćwiczeń, które możesz wykonywać. Chodzenie, które radziłby każdy lekarz, to jedna z najlepszych form ruchu, a także dobra dla dziecka.

Przeczytaj także: