ZDROWI.EU

Zdrowie i uroda, polski portal – medycyna, health&beauty, SPA, wellness

Sposoby na stres

Jeśli czujesz się zestresowany i niespokojny, badania mówią: nakarm ptaki

W dzisiejszym nieustannym kontakcie, celebrowanym przez telefon komórkowy, cyfrowym świecie, większość ludzi może spędzać dni, a nawet tygodnie, nie spędzając czasu w naturalnym świetle słonecznym. Zamiast tego jemy śniadanie w środku lub w drodze, tylko po to, by pędzić do biura wypełnionego sztucznym światłem i plastikowymi roślinami przez 8 do 10 godzin dziennie. Nic dziwnego, że cierpi na tym zdrowie psychiczne nas wszystkich. Porównaj tę gorączkową rutynę z tymi niezapomnianymi chwilami, kiedy możesz siedzieć cicho, ogrzewać twarz słońcem, słuchać ptaków i pozwolić, by natura cię otoczyła. Podczas gdy wszyscy tęsknią za mniejszym stresem, relaks może być zniechęcająco stresujący! Jednak nowe badanie z Wielkiej Brytanii rzuca światło na jeden sposób, w jaki ludzie mogą się odstresować: obserwowanie ptaków. Badanie wykazało, że ludzie obserwujący ptaki z domu mają niższą depresję, lęk, i stres w porównaniu z tymi, które żyją na mniej zalesionych obszarach, gdzie jest mniej ptaków. Ludzie „czuli się zrelaksowani i związani z naturą, kiedy obserwowali ptaki w swoim ogrodzie” – mówią naukowcy. Dodają, że odczucia te nasiliły się wraz z poziomem żerowania ptaków na podwórku. W szczególności liczba ptaków, które ludzie mogli zobaczyć, była bezpośrednio związana z lepszym zdrowiem psychicznym. „Badanie to zaczyna ujawniać rolę, jaką niektóre kluczowe elementy natury odgrywają dla naszego dobrego samopoczucia psychicznego. Ptaki w domu i ogólnie przyroda wykazują wielką obietnicę w profilaktycznej opiece zdrowotnej, czyniąc miasta zdrowszymi i szczęśliwszymi miejscami do życia.” mówi główny badacz dr Daniel Cox z University of Exeter. Dr. Zgadza się z tym Tina Phillips, Cornell Lab of Ornitology. „W przeważającej mierze badania pokazują, że ludzie karmią ptaki, ponieważ dzięki temu czują się bardziej zrelaksowani, obserwowanie ptaków może być kluczem do poprawy uważności i zdrowia psychicznego. Ponieważ badania pokazują, że im więcej ptaków widzisz, tym mniej prawdopodobne jest, że będziesz zestresowany i niespokojny, ważne jest, aby przyciągnąć jak najwięcej ptaków. Pierwszym krokiem do zwabienia ptaków jest użycie uniwersalnego podajnika rurowego, który jest liczbą jeden wybór karmników, pozwalający ptakom żywić się z wielu portów. Cole’s Wild Bird Products, Co. oferuje obserwowanie ptaków może być kluczem do poprawy uważności i zdrowia psychicznego. Ponieważ badania ujawniają, że im więcej ptaków widzisz, tym mniej prawdopodobne jest, że będziesz zestresowany i niespokojny, ważne jest, aby przyciągnąć jak najwięcej ptaków.

Ptaki trzeba zwabić

Pierwszym krokiem do zwabienia ptaków jest użycie uniwersalnego podajnika rurowego, który jest liczbą jeden wybór karmników, pozwalający ptakom żywić się z wielu portów. Cole’s Wild Bird Products, Co. oferuje wspaniały podajnik rurowy – jest wykonany z myślą o trwałości z najnowocześniejszych materiałów, które zapobiegają wypaczaniu i odbarwieniu, a także ma zdejmowaną podstawę „Quick Clean”, dzięki czemu czyszczenie jest bardzo proste. Naturalne osłony na oknie naśladują wrażenie prawdziwej gałęzi, co zachęca do dłuższego karmienia. Gdy już będziesz mieć odpowiedni karmnik, będziesz potrzebować niezawodnych nasion, które przywiozą ptaki na twoje podwórko, aby zapewnić tak pożądaną dawkę stresu. Według Elaine Cole, prezes i właścicielka Cole’s, jakość nasion dla ptaków określi, ile pierzastych przyjaciół pojawi się na twoim podwórku. 2 procent najwyższej jakości nasion, które ptaki lubią jeść. Ponadto Cole’s nie dodaje pestycydów ani chemikaliów, woli zamiast tego utrzymywać nasiona tak blisko naturalnego stanu, jak to tylko możliwe. Jeśli użyjesz gorszych nasion, nie spodobają ci się wyniki.

Ptaki mogą być wybredne

Nasze nasiona są specjalnie opracowane, aby przyciągnąć jak największą liczbę, różnorodność i gatunki ptaków. Ptaki są wybredne i ptasie nasiona. Jeśli użyjesz taniej paszy, nie zawahają się poszukać czegoś innego, co wolą. Ptaki są jak ludzie, dają im to, co lubią, a wrócą i przyprowadzą swoich przyjaciół. Cole powiedział. Odkąd dowiedzieliśmy się, że im więcej ptaków przyciągamy, tym bardziej będziemy wolni od stresu, rozsądnie jest używać najlepszej karmy dla ptaków, jaką można kupić. Jeśli używasz taniej paszy, nie zawahają się poszukać czegoś innego, co wolą. Ptaki są jak ludzie, dają im to, co lubią, a wrócą i przyprowadzą swoich przyjaciół”. Cole powiedział. Odkąd nauczyliśmy się, że im więcej ptaków przyciągamy, tym bardziej będziemy wolni od stresu, ma sens używanie najlepszej karmy dla ptaków, jaką możesz kupić. Jeśli używasz taniej paszy, nie zawahają się poszukać czegoś innego, co wolą. Ptaki są jak ludzie, dają im to, co lubią, a wrócą i przyprowadzą swoich przyjaciół”. Cole powiedział. Odkąd nauczyliśmy się, że im więcej ptaków przyciągamy, tym bardziej będziemy wolni od stresu, ma sens używanie najlepszej karmy dla ptaków, jaką możesz kupić

Przeczytaj także: