ZDROWI.EU

Zdrowie i uroda, polski portal – medycyna, health&beauty, SPA, wellness

podnośnik dla osób niepełnosprawnych

Podnośnik dla osób niepełnosprawnych

Pomoc osobom niepełnosprawnym jest niezwykle ważna, szczególnie wtedy, kiedy znajdują się one w domu. Urządzenia takie jak podnośnik dla osób niepełnosprawnych z pewnością stanowią duże ułatwienie przede wszystkim dla ich opiekunów. Dzięki tego rodzaju urządzeniu, osoby niepełnosprawne mogą przede wszystkim bezpiecznie przemieszczać się np. pomiędzy pomieszczeniami w domu. Kiedy podnośnik dla niepełnosprawnych będzie nam niezbędny? W jaki sposób go zamówić? Na te i wiele innych pytań, znajdziecie odpowiedzi w naszym poniższym artykule. 

Podnośnik dla osób niepełnosprawnych – jakie ma największe zalety?

Pierwszą i najważniejszą kwestią, jeśli chodzi o urządzenie takie jak podnośnik dla niepełnosprawnych, są jego niekwestionowane zalety. Są one wykonane z najwyższej jakości materiałów, co gwarantuje ich niezawodność. Ponadto, posiadają wiele systemów regulacji, co zdecydowanie ułatwia dopasowanie parametrów podnośnika wedle indywidualnych potrzeb osoby korzystającej z tego urządzenia. Warto także podkreślić, że podnośniki dla niepełnosprawnych, są urządzeniami, które otrzymały wszelkie, niezbędne certyfikaty jakości oraz bezpieczeństwa. Oznacza to, że są to rekomendowane urządzenia, które w bezpieczny sposób można wykorzystywać w pracy i opiece nad osobami z niepełnosprawnościami. 

Zakup podnośnika – czy można uzyskać dofinansowanie?

Wiele osób, które myślą o zakupie urządzenia, którym jest podnośnik dla niepełnosprawnych, powstrzymują przed jego zakupem ogromne koszta z tym związane. Warto wiedzieć, że podnośniki dla osób niepełnosprawnych są objęte najróżniejszymi programami dofinansowującymi. Dzięki temu, zakup takiego urządzenia nie jest już zbytnim obciążeniem dla budżetu. W praktyce wygląda to bowiem tak, że osoba, która ubiega się o zakup podnośnika dla osób niepełnosprawnych, może uzyskać dofinansowanie w wysokości 95% wartości takiego urządzenia – niezależnie od jego rodzaju. Warto zatem zainteresować się najróżniejszymi programami – przede wszystkim unijnymi – dzięki którym, takie dofinansowanie można uzyskać.

Przeczytaj także: